O NAMA

O DVD-u Prečko

Dobrovoljno vatrogasno društvo  Prečko se nalazi na zapadnom dijelu grada u Gradskoj četvrti Trešnjevka – jug, u glavnom gradu Republike Hrvatske u Gradu Zagrebu. Društvo broji  45 članova od kojih su 35 operativni (ispitani vatrogasci). U globalu smo izučeni za sve vrste vatrogasnih intervencija, najčešće izlazimo na intervencije tipa ispumpavanja vode iz objekata i sanirananje srušenih stabala nakon olujnog nevremena. Osim intervencija aktivni smo na sportskim natjecanjima te i sami smo organizatori 2. Zagrebačke vatrogasne utrke koje će se održati 22.03.2020. Odbojkaško vatrogasnog turnira koje će se održati 4. put ove godine sredinom  9 mjeseca. Imamo 4 vodiča potražnih pasa te smo prvi DVD u Vatrogasnoj zajednici Grada Zagreba koji ima tim sa potražnim psima za spašavanje u ruševinama. Uspješno smo implementirali novu tehnologiju u rad našeg društva, naš “Taktičko-Tehnički-Drone tim”  je specijalizirani tim pilota bespilotnih letjelica koji nam služi za izviđanje ne pristupačnih terena te pružanje potpore našem K-9 timu.  Naš program “Vatrogasne kapljice” je napravljen u suradnji sa organizacijom „Save the children“ te nadopunjen sa dvije cjeline i odobren je od strane Ministarstva obrazovanja, znanja i sporta te Agencije za odgoj i obrazovanje. U našem polju djelovanja živi 30 000 stanovnika, te s u istom nalaze 4 osnovne škole i 5 dječjih vrtića u kojima redovito održavamo vježbe evakuacije i  provodimo program “Vatrogasne kapljice”.

Više o Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Prečko

Povijest dobrovoljnogvatrogasnog društva Prečko